BÜYÜK BEDEN FERACE MODELLERİNDE KLASİK TERCİHLER

Her yaştan tesettürlü kadının en çok zorlandığı konuların başında büyük beden tesettür elbiseler gelir. Tesettür ferace elbiseleri tercihinde özellikle tesettür giyim modelleri arasında çok fazla çeşitlilik bulunmaz. Az çeşit azlığı olmasına rağmen klasik tesettür modelleri ile büyük beden ferace elbiseleri her yaştan tesettürlü kadınlar tarafından ilk tercihleri arasında yerini almaktadır. İstediği tesettür giyim parçasını bulamayan kadınlar hem şıklığını ortaya koyamamakta hem de giyim tarzını yansıtamamaktadır.

 

Yanlış ferace modeli seçiminde ise olduğundan daha da fazla kilolu gözükmektedirler. Bu sebeple bol kesim ve açık renkler yerine dar kesim ve koyu ton renkler tercih edilmelidir. Ferace modelleri büyük beden elbise ölçülerine göre değişiklik gösterir. Bu sebeple alacağınız tesettür ferace modelini üzerinizde giyerek almalısınız. Tesettür feraceler uygun fiyatlar eşliğinde satışa sunulan ferace modelleri büyük beden tesettürlü kadınlar tarafından oldukça beğenilmektedir.

 

Düğmeli Klasik Ferace Modeli

 

Düğmeli klasik ferace modeli daha çok orta yaş ve büyük beden giyen tesettürlü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Düğmeli ferace modellerinin kullanılması da oldukça kolay olmaktadır. Bundan dolayı önde yer alan düğme detayı ile büyük beden tesettür feraceler daha çok tercih edilmektedir. Bu kapsamda düğmeli tesettür feracelerde ince ya da kalın kumaşlardan yapılması kullanıcının tercihine göre farklılık göstermektedir. Klasik giyim tarzında en çok tercih edilen modeller içerisinde daha çok düğmeli tesettür feraceler gelir. Düğmeli feracelerin en büyük avantajı ise hem şık bir görünüm oluşturur hem de tesettürlü kadınlara kullanım kolaylığı sağlar. Sağladığı bu avantajlardan sebep tesettürlü büyük beden kadınların ilk tercihi arasında düğmeli ferace modelleri yer almaktadır.

 

Boncuk İşlemeli Ferace Modeli

 

Boncuk işleme detaylı ferace modellerini her yaştan tesettürlü kadın tercih edebilir. Özellikle bu model feraceler büyük beden tesettürlü kadınlar içinde üretilmektedir. Satın alınan boncuk işlemeli ferace modeli fazla kiloların saklanmasını sağladığından dolayı tesettürlü kadınları daha zayıf ve zarif gösterir. Bununla birlikte üzerinde yer alan boncuk işlemeler ile her daim şık ve güzel bir görüntü elde edilmesine sebep olur. Boncuk işlemeli modeller klasik ferace modeli kategorisinde satışa sunulmaktadır.

Sonbahar ve kış mevsimlerinde soğuktan korunmanın bir numaralı kıyafet tercihleri arasında yer alan tesettür kaban modelleri yenilenen tasarım güçleri ve küçük ama etkili aksesuar seçenekleri ile birlikte bu senenin gözde ürünleri arasında yer almaktadır. Kolları incili olan modelleri özellikle dış mekanlarda gerçekleştirilen kutlamalarda ve düğünlerde tercih edilebilir. Adeta bir ceket görünümünde olan kaban modelleri bu özellikleri sayesinde ergonomik ve nitelikli giyimlerin de öncüsü kabul edilmektedir.

 

Kollarındaki siyah inciler tercihe bağlı olarak çizme ve çanta aksesuarları ile birlikte güçlü ve estetik bir birlik sağlar. Karakteristik bir özellik olarak bu inciler aynı zamanda bluz ve etek gibi ikili kombin oluşturmak isteyen kadınlar için de ayrı bir konumdadır. Kolu incili olan modellerde en moda renkler hardal ve mor olarak ön plana çıkmaktadır. Bir diğer kaban modelinde ise süet kumaşı kullanılmaktadır. Daha çok mevsimlik giyimler için ideal olan süet kabanlar uzun yolculuklarda da hafif ve minimal tasarımları ile birlikte kadınların alışveriş gündemlerinde bulunuyor. Tercih edilecek bir başka kumaş türü ise kabanlara da çok yakışmakta olan kaşe kumaşıdır. Hem hafif hem de son derece dayanıklı bir kumaştan yapılan kaşe kabanlar hem soğuk hava iklimlerinden asgari derecede etkilenmesini önlemekte hem de şıklık arayışlarına modern bir şekilde cevap vermektedir.

 

Diğer Kaban Modelleri ve Seçenekleri

 

İndigo kaban modelleri hem genç hem de orta yaşlı bayanlar tarafından popüler oranda satın alınmaktadır. Belindeki kuşak sayesinde son derece sportif bir görünümün oluşmasını da olanaklı hale getiren bu ürünlerde sezon başı olmasına rağmen büyük indirimler ve kampanyalı fiyatlar gündeme getirilmektedir. Her türlü mekanda tercih edilebilecek kadar çok yönlü bir giyim konforu bahşeden indigo kabanlar sınırlı sayıları ile birlikte kataloglarda yer almaktadır. Kuşaklı kabanlar da bu senenin son beş senede olduğu gibi en çok satılan bir diğer kaban çeşididir. Siyah beyaz kaşe kabanlar ise özellikle aktif olarak iş hayatı bulunan kadınların evden işe işten eve çalışma tempolarında sürekli olarak giydikleri bir diğer kaban türüdür.

Kış aylarında ve sonbahar mevsiminde en çok satın alınan kıyafetlerin başında tesettür pardesü modelleri geliyor. Bir kere satın alındığı takdirde nitelikli kumaşları ve özgün tasarımları ile birlikte birden fazla kışın korunaklı ve estetik bir şekilde geçirilmesini sağlayan bu kıyafetler aynı zamanda şıklığın bambaşka bir göstergesi olarak hanım müşteriler tarafından sipariş ediliyor. Kare desenli olan modeller hanımları soğuk havaların tüm olumsuz etkilerine karşı garantili bir şekilde korumayı başarıyor. Aynı zamanda uygun bir çanta ve ayakkabı tercihi ile birlikte giyildiği takdirde özellikle dış mekanları kapsamına alan davetlerde ve özel günlerde de hiç çıkarılmadan bir ceket ya da kap olarak tercih edilebilecek kadar çok yönlü bir giyim konforu sunuyor.

 

Kap modelleri de bu kategoride yer alıp pardesü ürünlerine benzer konforları ve giyim zevklerini beraberinde getirmektedir. Hep aynı renklerden sıkılmış olan müşteri kitlesi de ünlü modacıların ve stilistlerin elinden çıkma yepyeni renk seçenekleri ile birlikte ihmal edilmektedir. Son beş yılın en popüler renkleri arasında kabul edilen fuşya ve somon gibi renklere ev sahipliği yapan pardesü modellerini bu kategoride incelemek ve anında sipariş etmek mümkün. Rahat ve sportif görünümleri ile birlikte geçmişteki pardesü modellerinden çok daha farklı bir estetik bütünlüğe sahip olan bu modeller her yaştan kişinin tercih edebileceği detaylara ve zarafete sahip.

 

Alternatif Pardesü Seçenekleri

 

Alternatif pardesü seçeneklerinde yer alan tüm modeller de diğer modellerde olduğu gibi 24 saat içerisinde değişim ve iade imkanlarını bünyesinde barındırmaktadır. Ekru, camel ve mürdüm gibi yeni nesil renkler ile birlikte vitrinlerde yer alan bu modeller hanımlar kış aylarında çok daha estetik ve çağdaş görünümler elde etmesini de kolaylaştırmaktadır. Kumaşı soğuk hava etkilerine karşı son derece dayanıklı olup aynı zamanda hafif olmasıyla birlikte giyim konforunu ikiye katlamaktadır. Diğer alternatif pardesü seçenekleri içerisinde kapüşonlu olan modelleri de mevcuttur. Özellikle yağmur ve kar yağışlarının aniden bastırdığı havalarda pratik bir şekilde kapüşonu devreye sokulabilir. Kapüşonlu modelleri arasında en çok satılan renkler kırmızı, yeşil ve lacivert gibi ana renklerdir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?